Hakkımızda

• Eralsen Metal Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd Şti 2018 yılında 1 adet 880 tonluk presiyle (sektörün ihtiyacı olan düşük gramajda profilleri kolay extrude edebilme imkanına sahibiz) Tekirdağ / Hayrabolu OSB’ de 30000 M2 ‘lik açık 12000 M2’lik kapalı alanda Alüminyum Profil İmalatına 200 Ton/ay ile başladı. Yeni kalite anlayış içerisinde, sektörel ve ekip tecrübesi ile 2018 yılının kasım ayında 1460 ton yeni presi devreye aldı (İndüksiyon ocaklı olması nedeni ile 7000 serisi ve magnezyum alaşımları extrude edebilme imkanına sahiptir.) Artan taleplere karşılık verebilmek ve satış hedefleri doğrultusunda 2020 yılının ikinci çeyreğinde 2500 tonluk yeni bir pres daha devreye almayı planlamaktadır. Firma 3 adet ekstrüzyon presi ile yıllık toplam 800 ton kapasiteye ulaşacak şekilde hedefleri belirlenmiştir.

• Eralsen Metal extrüzyon imalatı, kalıphane kalıp tahsisatı,elektrostatiktoz boya, mekanik işleme ( elumatec sbz140 4 eksen ve tekna marka 5 eksen cnc işlem merkezi fom marka dilimleme testeresi fom marka 4 eksen açılı kesim testeresi özgenç marka açılı kesim testeresi ve 3,5 m lik havuzlu eloksal tesisi bünyesinde bulunduran entegre bir tesistir. Hassas toleranslarda mekanik işlemler ve boy kesme işlemleri yapılmaktadır.

• Yıllık kapasitesi fason boyama ile birlikte 500 ton olan statik toz boya ünitemizde standart ral renklerinin yanı sıra müşterilerimizin özel renk talepleri de karşılanmaktadır. toz boya ünitemizde proses edilebilen profil maximum boy uzunluğu 7,0 metredir.